REJESTRACJA I ZAPISY:535 004 084

Ośrodek uzależnień Dromader w Piasecznie pod Warszawą. Profesjonalne i skuteczne leczenie uzależnień.

Kadra Ośrodka

 

Lek. med. Iwona Kos-Maszaro
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista psychiatra (specjalizacja II stopnia). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w I Klinice Psychiatrycznej oraz na Oddziale Psychiatrycznym w Vastervijk Sjukhus w Szwecji. Wiele lat pracowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie przy ul. Sobieskiego, między innymi jako kierownik Zespołu Leczenia Środowiskowego (domowego).

Jest konsultantem z zakresu psychiatrii w Centrum Medycznym Puławska. Prowadzi szkolenia i staże z psychiatrii środowiskowej dla lekarzy w trakcie specjalizacji z psychiatrii oraz psychologów specjalizujących się w psychologii klinicznej. Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Aktualnie w Centrum Medycznym MEDICA jest kierownikiem merytorycznym realizowanych świadczeń medycznych.  Ponadto zapewnia pacjentom Ośrodka, kompleksową opiekę lekarską i monitorowanie stanu ich zdrowia w trakcie całego procesu terapeutycznego w naszej placówce. Swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantuje pacjentom pełne bezpieczeństwo i komfort psychiczny w trakcie leczenia. W pracy wyróżnia się indywidualnym podejściem, profesjonalizmem oraz empatią.

Lek. med. Adam Płóciennik

Specjalista Chorób Wewnętrznych i Anestezjologi. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. W Centrum Leczenia Uzależnień jest kierownikiem Oddziału Detoksykacji. Zapewnia i nadzoruje całodobową, kompleksową opiekę lekarską i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów w trakcie ich pobytu w naszej placówce. Swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantuje im pełne bezpieczeństwo i komfort. W pracy wyróżnia go indywidualne podejście, profesjonalizm oraz empatia. Jest aktywnym uczestnikiem corocznych Ogólnopolskich Zjazdów Naukowych Toksykologów Klinicznych oraz stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i seminariach. Pan doktor pracował na Oddziale Wewnętrznym w Szpitalu Praskim i Oddziale Toksykologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnych. Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim w stopniu zaawansowanym

 

Lek. med. Krzysztof Bożejko

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację I i II stopnia psychiatrii uzyskał w okresie zatrudnienia w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W całodobowych oddziałach psychiatrycznych (w tym w szpitalu ogólnym i w OLAZA) pracował w sumie ok. 15 lat. Następnie zajmował się między innymi leczeniem pacjentów z podwójną diagnozą w ramach CZP IPiN.
Zwolennik reformy prowadzącej do likwidacji dużych szpitali psychiatrycznych.
W NZOZ Medica (CZP) zajmuje się kompleksową terapią zaburzeń depresyjno-lękowych (w PZP), psychoz endogennych i organicznych (w ZLŚ) oraz uzależnień mieszanych – szczególnie od leków z grupy BZD i alkoholu (w PLU i Ośrodku Leczenia Uzależnień Medica). W procesie leczenia psychiatrycznego wykorzystuje farmakoterapię oraz psychoterapię – zwłaszcza terapię poznawczo-behawioralną i logoterapię.
Współpracując ze Stowarzyszeniem Antymobbingowym pomaga ofiarom molestowania w pracy.

 

Leszek Kapler - superwizor Centrum Leczenia Uzależnień – psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego, trener-superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dyrektor     Centrum Integracji Psychicznej w Warszawie, twórca Akademii Dobrego Życia.

 

Bożena Kosińska - Specjalista psychoterapii uzależnień

W 2001 r. ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej. Od wielu lat pracuje z osobami uzależnionymi, prowadząc terapię grupową i indywidualną. W 2007 r. została kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień w Pruszkowie. Jest biegłym sądowym w kwestiach uzależnień. Doświadczenie i wiedzę wzbogaca na wielu kursach, m.in.: poświęconych pracy z ofiarami przemocy, rodzinami dysfunkcyjnymi, terapii nieletnich osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. W Ośrodku „DROMADER” zajmuje się pacjentami w terapii stacjonarnej. Prowadzi również spotkania indywidualne z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

 

Ewa Sebastyanka-Pacia - Psycholog, w trakcie certyfikacji na Specjalistę psychoterapii uzależnień

Ukończyła Uniwersytet Warszawski, studia podyplomowe na SWPS na kierunku Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej oraz na kierunku Pedagogicznym. Obecnie pracuje jako psycholog szkolny w jednej z Warszawskich szkół i w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piasecznie. W Ośrodku Dromader pracuje jako Psycholog z osobami uzależnionymi. Prócz pracy w Ośrodku, zajmuje się również opieką psychologiczną w Zespole Leczenia Środowiskowego w Centrum Zdrowia Psychicznego MEDICA.

 

Ernest Chalot - Specjalista psychoterapii uzależnień

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku politologia w zakresie profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Od 2010 roku posiada certyfikat specjalisty terapii uzależnień wydanego przez Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomani. W swojej pracy skupia się na emocjach, w czym pomagają mu ukończone szkolenia takie jak diagnoza problemowa w uzależnieniach, wczesna interwencja terapeutyczna czy warsztat z dramy stosowanej.
W Centrum Medycznym MEDICA zajmuje się terapią grupową i indywidualną. Od kilku lat związany jest z placówkami ambulatoryjnymi i stacjonarnymi leczenia uzależnień. Kilku letnie doświadczenie pozwala mu na prowadzenie grup wstępnych i zaawansowanych.

 

Katarzyna Jarugapsycholog, psychoterapeutka
Absolwentka wydziału psychologii SWPS i Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii. Prowadzi terapię w nurcie integracyjnym. Pracuje w Zespole Leczenia Środowiskowego, jak również współpracuje z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień prowadząc terapię pacjentów z podwójną diagnozą.

 

Łukasz Strzębała - specjalista psychoterapii w procesie certyfikacji na Specjalistę psychoterapii uzależnień

Absolwent Uniwersytetu Świętokrzyskiego, mgr. pedagogiki o specjalności resocjalizacja i profilaktyka społeczna, specjalista psychoterapii uzależnień (w procesie certyfikacji). Od wielu lat pracuje z osobami uzależnionymi i ich rodzinami, posiada uprawnienia do pracy ze sprawcami przemocy. W latach 2011 - 2013 kierownik Ośrodka Terapii Uzależnień. Obecnie pracuj również w Poradni Terapii Uzależnień w Szpitalu w Grodzisku Mazowieckim.