REJESTRACJA I ZAPISY:535 004 084

Leczenie uzależnień, skuteczne leczenie uzależnień - jaki powinien być pierwszy krok osoby uzależnionej


Leczenie uzależnień – jaki powinien być mój pierwszy krok?

Gdy już wiemy, że mamy problem, musimy spróbować stawić mu czoła. To nie będzie łatwe decyzja. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że potrzebujemy pomocy. Drugim – prośba o pomoc. Dopóki sami nie będziemy chcieć przyjąć pomocy, dobre chęci naszych bliskich nic nie zdziałają, nie przekonają nas nawet niezbite dowody naszego uzależnienia.

Jeśli nie mamy pewności czy jesteśmy uzależnieni, winniśmy skontaktować się z psychoterapeutą. Specjalista odpowie na wszystkie nasze pytania i podejmie się oczekiwanej diagnozy.

Jeżeli jesteśmy osobą uzależnioną, musimy zgłosić się na terapię. Nikt nie zrobi tego za nas – jeśli już zrozumiemy, że potrzebujemy pomocy – powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do jednostki leczącej uzależnienia. Z naszej strony oferujemy podjęcie stosownych działań zmierzających do diagnozy problemu oraz pomoc w wyborze wymaganej stanem zdrowia terapii.

 

W Ośrodku Leczenia Uzależnień MEDICA dowiecie się Państwo, jak eliminować sytuacje, w których potrzeba zażycia środków odurzających lub rozładowania napięcia przy pomocy elementu uzależniającego jest silniejsza niż Państwa wola.

Terapia pozwoli Państwu nie tylko uwolnić się od uzależnienia i nauczyć się utrzymywać abstynencję. Przywróci także pogodę ducha, wewnętrzną harmonię i spokój – poznanie, polubienie i zaakceptowanie siebie.  Mając dobre zdanie o sobie, mamy też dobre zdanie o innych – nastąpi lepsza komunikacja z bliskimi, z rodziną i przyjaciółmi.

Terapii ma na celu uwolnienie się od nałogu oraz nabycie umiejętności pozwalających na kontrolowanie swojego życia, emocji jak i uczuć.