REJESTRACJA I ZAPISY:535 004 084

 

Ośrodek Leczenia i Terapii Uzależnień MEDILIFE, Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu, Ośrodek Terapii Uzależnienia od Leków Uspokajających, Ośrodek Terapii Uzależnienia od Narkotyków.

Dlaczego warto zastanowić się nad naszą ofertą?

 

Ośrodek Leczenia Uzależnień MEDILIFE:

Ośrodek Leczenia Uzależnień MEDILIFE powołany został decyzją Zarządu Centrum Medycznego MEDILIFE. Kompetencje Ośrodka w leczeniu uzależnień sięgają 2004 roku, tym samym jesteśmy jednym z pierwszych prywatnych legalnie działających Ośrodków Leczenia Uzależnień w Polsce. Nasz ośrodek wyspecjalizowany jest w leczeniu uzależnień od substancji chemicznych (alkohol, narkotyki, dopalacze, leki, itp.). Wszelkie podejmowane przez nas czynności medyczne są zgodne z Narodowym Programem Zdrowia Psychicznego oraz wytycznymi Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dzięki temu, iż realizujemy świadczenia także we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia w ramach oferty Oddziału Dziennego Terapii Uzależnień, Poradni Terapii Uzależnień oraz Zespołu Leczenia Środowiskowego, macie Państwo pewność, iż wszelkie obowiązujące w naszej jednostce procedury medyczne są zgodne z wytycznymi NFZ, mimo tego do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, szanując Państwa prywatność i poczucie intymności.

Nieustannie podnosząc jakość i kompetencje udzielanych przez nas świadczeń medycznych w zakresie leczenia uzależnień, mamy przyjemność poinformować, iż w 2014 roku zakończyliśmy z sukcesem proces certyfikacji naszej placówki w zakresie ISO 9001:2009 oraz ISO 14001:2005.

Podejmowane przez nas świadczenia charakteryzują się pełną kompleksowością. Do Państwa dyspozycji oddajemy wyłącznie wykwalifikowaną kadrą specjalistów składającą się zarówno z certyfikowanych terapeutów, psychologów Zespołu Leczenia Środowiskowego jak i lekarzy psychiatrów oraz lekarzy-toksykologów. Udzielane przez nas czynności podlegają superwizji - superwizorem naszej jednostki jest Pan Leszek Kapler, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego, trener-superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dyrektor Centrum Integracji Psychicznej w Warszawie, twórca Akademii Dobrego Życia.

Wszelkie podejmowane przez nas czynności realizowane są w bezpiecznym środowisku z zachowaniem wszelkich praw pacjenta.

Realizowany przez nas Program Leczenia Uzależnień oparty jest na pracy indywidualnej w ramach świadczeń terapii grupowej oraz spotkań indywidualnych z terapeutą prowadzącym, przypisanym do każdego Pacjenta. Okres leczenia każdorazowo uzależniony jest od stanu zdrowia Pacjenta oraz jego możliwości czasowych, starając się optymalnie wykorzystać każdy dzień pobytu Pacjenta w Ośrodku na czynności terapeutyczne.

Dzięki kompetencjom Oddziału Detoksykacji umożliwiamy rozpoczęcie leczenia nawet, gdy Pacjent jest pod wspływem substancji chemicznych. Świadczenia terapeutyczne udzielane są już na poziomie pobytu Pacjenta na Oddziale Detoksykacji, wspierając zainteresowanego i motywując go do dalszego leczenia.

 

W ramach oferty socjalno-bytowej proponujemy:

- zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych;

- wysoki standard wykończenia,

- trzy posiłki dziennie przygotowywane przez naszych kucharzy,

- salę telewizyjną,

- małą siłownię,

- możliwość korzystania z salki komputerowej albo własnego laptopa (dostęp do sieci w całym Ośrodku),

- aneks kuchenny dedykowany Pacjentom,

- pełną opiekę socjalno-bytową.


Ponadto do dyspozycji Pacjentów oddajemy przytulny ogród.


Oddział Detoksykacji (detoks warszawa), który wchodzi w skład naszego Centrum Medycznego MEDILIFE przyjmuje Pacjentów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wszelkie niezbędne badania diagnostyczne wymagane czynnościami medycznymi podejmowanymi przez kadrę Oddziału Detoksykacji wykonywane są na miejscu. Dzięki odpowiedniej atmosferze, przychylności kadry Oddziału jak i wykończeniu wnętrza, w naszym Oddziale Detoksykacji nie odczujecie Państwo dyskomfortu świadczenia detoksu.


Dzięki temu, iż wszystkie podejmowane przez nas czynności realizowane są w grupie Centrum Medycznym MEDILIFE, macie Państwo do dyspozycji szeroki wachlarz działań medycznych, jaki pomoże Państwu utrzymać abstynencje polepszając tym samym jakość i bezpieczeństwo dotychczasowego życia.


 

Ośrodek Leczenia i Terapii Uzależnień MEDILIFE,

Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu,

Ośrodek Terapii Uzależnienia od Leków Uspokajających,

Ośrodek Terapii Uzależnienia od Narkotyków.

 


Działamy Legalnie:

Zarówno Ośrodek Leczenia Uzależnień MEDILIFE, jak i Oddział Detoksykacji wpisanym jest do rejestru podmiotów leczniczych pod numerem 0000000166508.

Oprócz terapii komercyjnej proponujemy też terapię całkowicie lub częściowo refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Centrum Medyczne MEDILIFE w skład którego wchodzi Centrum Leczenia Uzależnień oraz Centrum Zdrowia Psychicznego znajduje się na cichych i ustronnych peryferiach Piaseczna pod Warszawą. Do obiekt, w którym przebywają Pacjenci przynależy ogród. Wszelkie czynności medyczne, jakich podejmują się pracownicy Centrum Medycznego MEDILIFE, czy to w ramach działań w Ośrodku czy też w Oddziale, prowadzone są przy zachowaniu należytej dyskrecji i intymność.