REJESTRACJA I ZAPISY:535 004 084

DETOKSYKACJA ALKOHOLOWA Warszawa, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Magdalenka! DETOKSYKACJA LEKOWY Warszawa, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Magdalenka! DETOKSYKACJA NARKOTYKOWY Warszawa, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Magdalenka!Profesjonalne odtrucie w Oddziale Detoksykacji MEDILIFE, detoks alkoholowy Warszawa, detoks narkotykowy Warszawa, detoks lekowy Warszawa.

DETOKSYKACJA ALKOHOLOWA (odtrucie alkoholowe)

Jeśli twój bliski cierpi na uzależnienie od alkoholu – pije nałogowo i „ciągami” – z czasem może doprowadzić do tak dalece zaawansowanego zatrucia organizmu, że udzielenie mu pomocy w warunkach domowych stanie się niemożliwe.

Po „ciągu” picia nie wolno bowiem gwałtownie odstawić alkoholu. To zagrożenie dla zdrowia i życia. Jednocześnie sam „ciąg” stanowi równie poważne zagrożenie – stężenie toksyn w ciele może stać się śmiertelne. Dlatego organizm zatruty alkoholem trzeba oczyścić pod opieką specjalistów.

Detoksykacja alkoholowa (odtrucie alkoholowe) obejmuje działania dwutorowe: uzupełnia niedobory płynów i elektrolitów w organizmie, dostarcza choremu niezbędne witaminy (między innymi z grupy B) i mikroelementy wypłukane przez alkohol, oraz łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego: lęk, drżenie, omamy czy zaburzenia świadomości. Jest to pierwsza część procesu zdrowienia.

Równie istotna jest obecność psychologów, których rola staje się kluczowa. Uzależnienie to bowiem choroba i ciała, i duszy - a zatem dopiero połączenie odpowiednio dobranej, bezpiecznej farmakoterapii oraz wsparcia psychologicznego pozwala wzbudzić w chorym motywację do leczenia.

Sama detoksykacja alkoholowa (odtrucie alkoholowe) trwa do kilku dni. Trzeźwienie to dla pacjenta  proces trudny i bolesny. Przy zastosowaniu odpowiednich leków uśmierzających przykre objawy zespołu abstynencyjnego może jednak stać się możliwie najmniej uciążliwy.

Detoksykacja w Oddziale MEDILIFE funkcjonującym przy Ośrodku Terapii i Leczenia Uzależnień MEDILIFE

W naszej placówce dbamy o to, by osoby chcące uwolnić się od nałogu otrzymały odpowiednią pomoc farmakologiczną i psychologiczną, dzięki czemu zdrowienie przebiega w sposób sprawny i mniej dolegliwy. Oferujemy Państwu detoksykację pod opieką najwyższej klasy specjalistów, którzy zadbają o to, by towarzyszące zdrowieniu trudności były jak najmniej uciążliwe.

Pojęciem detoksykacji alkoholowej (w języku potocznym – detoks) określa się leczenie Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. Dlatego detoksykację alkoholową powinien poprzedzać szczegółowy wywiad lekarski, który pozwoli przewidzieć i zapobiec ewentualnym komplikacjom w trakcie odtruwania.


Po przejściu detoksykacji Pacjent może podjąć trwającą 2-4 tygodni terapię uzależnienia.