REJESTRACJA I ZAPISY:535 004 084

Terapia uzależnienia od alkoholu w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE. Terapia uzależnienia od narkotyków w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE. Terapia uzależnienia od leków uspokajających w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE

JAK WYGLĄDA TERAPIA ?

Rozpoczęcie leczenia przy większości uzależnień powinno zacząć się od odtrucia organizmu. Detoks nie jest gwarancją wyleczenia, ale fundamentem całego procesu.

W trakcie odtruwania Pacjentom Centrum Medycznego MEDILIFE podawane są specjalistyczne preparaty niwelujące lub całkowicie eliminujące przykre objawy tzw. zespołu odstawiennego oraz oczyszczające organizm ze wszystkich toksyn nagromadzonych podczas wielodniowego zażywania substancji.

Później osoba uzależniona jest gotowa, by podjąć leczenie na psychoterapii. Może się ona odbywać w dwóch podstawowych wariantach grupowym lub indywidualnym.


Każdy z tych wariantów niesie ogromne korzyści dla uzależnionego. Podczas terapii indywidualnej może skupić się na swoich odczuciach, myślach, poglądach na świat, rzeczywistość i – co najważniejsze – własnym życiu.

Podczas terapii grupowej natomiast, uczymy się słuchać innych. Dostrzegając ich problemy i motywacje możemy też wiele nauczyć się o sobie. Ponadto otrzymujemy wsparcie i cenne informacje zwrotne.

W ośrodku MEDILIFE Pacjenci mogą wybrać też jeden z dwóch zasadniczych programów: stacjonarny lub ambulatoryjny.

Terapia stacjonarna jest najbardziej efektywną i skuteczną formą leczenia uzależnień, łączy w sobie terapie: grupową i indywidualną. Pozwala dobrać metody do aktualnych potrzeb pacjenta, dostosować leczenie do postępów w terapii.

Podczas terapii stacjonarnej Twój każdy dzień będzie wypełniony – terapeuci Centrum Medycznego MEDILIFE poświęcają swoim podopiecznym cały swój czas. Dlatego mają możliwość wielopoziomowego poznania problemów, jakie Cię dręczą. Dzięki czemu terapia ma tak duże szanse na powodzenie.

Terapia stacjonarna trwa od 6 tygodni do 8 tygodni. Po zakończeniu turnusu terapeutycznego (podczas którego gwarantujemy zakwaterowanie, wyżywienie i wiele dodatkowych możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu), zalecamy kontynuowanie leczenia poprzez skorzystanie z naszej oferty terapeutycznej (z leczenia ambulatoryjnego, grup otwartych, terapii rodzinnej). W przypadku osób z poza Warszawy o okolic Piaseczna, w miarę naszych możliwości staramy się znaleźć stosowną poradnie, której terapeuci będą kompetencyjnie w stanie kontynuować podjęty przez Pacjenta proces leczenia.

Program ambulatoryjny możesz wybrać, gdy z jakichś względów nie masz możliwości uczestniczyć w programie stacjonarnym. Wtedy proponujemy Ci leczenie bez konieczności pozostawania w ośrodku na cały jego okres.

Indywidualne konsultacje z terapeutą odbywają się najczęściej raz w tygodniu; raz w tygodniu są też spotkania w grupie. Taką formę leczenia proponujemy głównie osobom, które zgłaszają się do ośrodka po raz pierwszy, a także tym, które odbyły już leczenie stacjonarne i chcą podtrzymać efekty tego leczenia, czyli m.in. nabyte umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym.

Ważnym elementem terapii są stosunki rodzinne, dlatego też jeśli zajdzie taka potrzeba, organizujemy sesje rodzinne. Konsultacje rodzinne odbywają się na różnych etapach terapii, a ich celem są: dobór metody leczenia, wybór najlepszej formy terapii, a także ustalenie dalszej współpracy po zakończeniu leczenia.


Terapia uzależnienia od alkoholu w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE.

Terapia uzależnienia od narkotyków w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE.

Terapia uzależnienia od leków uspokajających w Ośrodku Terapii Uzależnień MEDILIFE